قوانین سایت فروشنده

 

شرایط و مقررات بیان شده در این صفحه، نمایانگر آن است که چگونه کاربران می‌توانند از وبسایت و خدمات وب سایت فروشنده استفاده کنند و نهایتاً روابط میان سایت فروشنده و کاربران (ثبت شده و ثبت نشده) را تنظیم می‌کند. لطفاً شرایط و مقررات حاضر را به دقت مطالعه بفرمائید و در صورتی که برای کاربر قابل قبول نیست، کاربر می بایست استفاده خود از وبسایت یا خدمات سایت فروشنده را به هر نحو متوقف  نماید. با ادامه دسترسی یا استفاده از سایت فروشنده فرض بر این است که عملاً این شرایط و مقررات و تغییرات بعدی آن را پذیرفته‌ است. و تحت هیچ شرایطی هیچ ‌گونه ادعایی درخصوص استفاده کاربر از وب‌ سایت فروشنده و یا عدم مطالعه یا عدم آگاهی کاربر از این مقررات و تغییرات بعدی آن مسموع نخواهد بود.

لازم به ذکر است که این شرایط و مقررات ممکن است در هر زمان و به صلاحدید مدیران و مالک سایت فروشنده تغییر یابد. اعمال این تغییرات، مستلزم اعلام قبلی به کاربران نخواهد بود. همواره آخرین نسخه این شرایط و مقررات که در وبسایت فروشنده ارائه شده است قابل اعمال خواهد بود. هر کاربر باید به آخرین نسخه این شرایط و مقررات که در وبسایت آمده است مراجعه نموده و از حقوق و تعهدات خود در برابر سایت فروشنده ، کاربران دیگر و اشخاص ثالث اطمینان حاصل نماید. در هر صورت، صرف نظر از تاریخ دسترسی یا ثبت کاربر، اخرین نسخه این شرایط و مقررات قابل اعمال خواهد بود. همچنین ادامه بهره‌مندی کاربر از سایت فروشنده به مفهوم پذیرش شرایط و مقررات جدید یا اصلاح‌شده است.

الف) مقررات کلی

 1. وب سایت فروشنده یک بستر تجاری آنلاین بین شرکت های ( B2B ) ) و ( B2C)  را فراهم می آورد که اجازه امکان نمایش و معرفی محصولات مهم تجاری بین عرضه کننده محصول و خریدار و تیم پشتیبانی سایت فروشنده را می دهد. سایت فروشنده همچنین بستر معاملات آنلاین را برای اعضای خود به منظور قرار دادن، قبول، انجام، مدیریت و اجرای سفارش ها برای تأمین محصولات و ارائه خدمات از طریق وبسایت  فروشنده بر اساس این شرایط و مقررات و سایر دستورات و رهنمودهای مورد نظر مدیران را فراهم می آورد. بر همین اساس، فروشنده تنها به عنوان یک ارائه ‌کننده این بستر بصورت سایت آنلاین است که کاربران با استفاده از آن سامانه تبادل محتوای تولیدشده خود را در آن به معرض نمایش می‌گذارند که نهایتاً سبب ایجاد تعاملات تجاری و بازرگانی بیشتر بین کاربران می شود؛ بنابراین وب سایت  فروشنده در یک معامله مشخص، نماینده هیچ یک از طرفین (فروشنده یا خریدار) نمی باشدو تحت هیچ شرایطی مسئولیتی در این خصوص ندارد.
 2. به درخواست کاربر ، سایت فروشنده کاربر را به عضویت سامانه آنلاین خود در می آورد و استفاده کاربر از این وبسایت و هرگونه خدمات آن بر اساس این شرایط و مقررات خواهد بود. جز در مواردیکه خلاف آن مقرر شده ‌باشد، وب سایت فروشنده تحت هیچ عنوان شریک قراردادی در قراردادهای کاربر با مشتریان اش که از طریق سامانه آنلاین ما پیدا نموده است نمی شود.
 3. شرایط و مقررات کلی کاربر تحت هیچ شرایطی، حتی اگر صراحتاً با آنها مخالفت نشده باشد، جزئی از قرارداد منعقده با ما یا ثبت نام انجام شده نزد ما نخواهد بود، مگر اینکه ما صراحتاً و کتباً با شرایط و مقررات کاربر موافقت نموده باشیم.
 4. کاربر اذعان می‌دارد که با میل و اداره خود در راستای فعالیتهای مستقل تجاری و حرفه ای خود تصمیم به ثبت نام به عنوان کاربر یا عضو و استفاده از خدمات وب سایت فروشنده می نماید . از این‌روی؛ وب سایت فروشنده  کاربران خود را به استفاده از خدمات از طریق سامانه آنلاین خود اجبار نمی کند و کاربران برای انتخاب خدمات، از اختیار کامل برخوردارند.
 5. وب سایت فروشنده می تواند به تشخیص و اختیار خود و حسب مورد، هرگونه ارتباط با کاربر را به اشخاص ثالث یا شرکتهای وابسته، شرکتهای تابعه یا فرعی منتقل نماید.
 6. در هر صورت وب سایت فروشنده هیچ‌گونه مسئولیتی در مقابل حقوق و ادعاهای اشخاص ثالث تحت هر شرایطی غیر از موارد استفاده از خدمات آنلاین سایت فروشنده ندارد.
 7. وب سایت فروشنده هیچ مسئولیتی را برای ممیزی نمی پذیرد وبدینوسیله اعلام می نماید و هشدار می دهد که ممکن است خطراتی در انجام معامله با اشخاص حقیقی و حقوقی که با عنوانهای نادرست فعالیت می کنند وجود داشته باشد. خدمت ممیزی وب سایت فروشنده در زمان ثبت نام کاربران به عنوان عضو تأیید شده وبسایت، تکنیک های متعددی برای بررسی اطلاعات اعضای تأیید شده (به نحو تعریف شده در وبسایت) را بکار می برد. گرچه به دلیل دشواری ممیزی از طریق اینترنت، فروشنده نمی تواند هویت مورد نظر هر کاربر (بدون محدودیت شامل اعضای ویژه)، مقاصد و محصولات آنها را تأیید و ممیزی نماید. ما اکیداً پیشنهاد می نماییم که کاربر برای ارزیابی هر شرکت، واحد تجاری یا شخصی که از طریق وبسایت با آن معامله می نمایید، از سایر طرق و قضاوت منطقی نیز استفاده نماید. وب سایت فروشنده در تایید اعتبار سنجی کاربران هیچ گونه مسئولیتی ندارد
 8. کاربر بدینوسیله متعهد است تا محصولاتی را که بر اساس این شرایط و مقررات ممنوع یا غیرمناسب می باشند یا به هر نحو حقوق اشخاص ثالث یا قوانین و مقررات حاکم را نقض می نماید را در وبسایت فروشنده درج نکند و آنها را نمایش ندهد. در این خصوص قوانین و مقررات لازم‌الاجرا در جمهوری اسلامی ایران ملاک عمل می‌باشد. وبسایت فروشنده هیچ‌گونه مسئولیتی بابت نقض این قوانین و مقررات و پاسخگویی به مراجع قانونی یا اشخاص حقیقی و حقوقی مدعی نخواهد داشت.
 9. کاربران مکلف اند از جزئیات تماس سایر کاربران فقط برای اهداف تجاری، بررسی محصولات و امور مرتبط با آن و پیگیری های بعدی استفاده نمایند، لذا سایت فروشنده مسئولیتی در برابر رفتار ناشایست و سوءاستفاده کاربران ندارد. همچنین کاربران تعهد می نمایید که فروشنده را از هر دعوی در این خصوص مصون بدارد. وبسایت فروشنده مسئولیتی برای فراهم‌آوری امکان تماس و برقراری ارتباط فراتر از آن را نداشته و همچنین مسئولیتی برای صحت اطلاعات تماس کاربران یا پاسخگوئی آنها ندارد. اما وب سایت فروشنده این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت آگاه شدن از جزئیات صحیح، نسبت به اصلاح اطلاعات تماس اقدام نماید.
 10. وبسایت فروشنده تحت هیچ شرایطی در خصوص موارد ذیل مسئولیتی ندارد:

    – تضمین ارائه پاسخ فروشنده برای ارائه قیمت و یا ارائه استعلام قیمت از ناحیه خریدار.

    – تضمین اعتبار خریدار درخواست کننده قیمت و یا فروشنده ارائه کننده و مقاصد ایشان

 1. کاربر بدینوسیله تأیید و موافقت می نماید که پیگیری های وب سایت فروشنده منوط به همکاری و ارائه اطلاعات لازم توسط کاربر مربوطه می باشد. بنابراین تیم پشتیبانی سایت فروشنده هیچ نتیجه خاصی را از پیگیری ها تضمین نمی نماید و در این خصوص مسئولیتی ندارد.
 2. انجام هرگونه پیگیری منوط به همکاری کاربران موجود در سایت فروشنده می باشد. پپشتیبانی به صورت تلفنی تنها در ساعات کاری شرکت (ا 9 صبح تا 5 بعدازظهر روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر در روزهای پنجشنبه) ارائه می گردد. پشتیبانی تلفنی محدود به آموزش نحوه استفاده از سایت فروشنده و نحوه فعالیت و امکانات و قابلیتهای آن برای حصول اطمینان از استفاده بهینه کاربران است.
 3. در صورتی که به صلاحدید سایت فروشنده ، کاربری این مقررات یا سیاستها و دستورات را نقض نماید یا به ضرر سایر کاربران، فعل یا ترک فعلی را انجام دهد که به موجب قوانین و مقررات ایران ممنوع است یا ناقض سایر قوانین حاکم است و می تواند موجب تضعیف وجهه، عملیات و اعتبار سایت فروشنده شود، سایت فروشنده این حق را برای خود محفوظ می دارد که عضویت و یا تمدید عضویت هر کاربر را تعلیق، لغو یا خاتمه دهد و یا از ثبت و تمدید آن خودداری نماید. این امر مانع مطالبه خسارات مادی و معنوی واردشده به سایت فروشنده یا سایر اشخاص نخواهد بود.
 4. وب سایت فروشنده می تواند در هر زمان بنا به تشخیص خود نسبت به تعلیق عضویت کاربران، حذف یا عضویت اقدام نماید.
 5. با توجه به ساختار ارائه خدمات وب سایت فروشنده ،چنانچه محصولات معرفی شده موجود نباشند یا به موقع تحویل داده نشوند یا دارای کیفیت یا کمیت مندرج در قرارداد نباشند، و یا اینکه ناقص، معیوب، خطرناک، تقلبی یا قانونی و غیره باشد؛ هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه وبسایت فروشنده نیست و کاربران حق ایراد هیچ گونه ادعایی در این خصوص نخواهند داشت.
 6. کاربران تأیید می نمایند که عهده دار کلیه خطرات انجام هرگونه خرید و فروش در رابطه با استفاده از وبسایت یا خدمات آن می باشند و خطرات هرگونه مسئولیت یا خسارت از هر

نوع مربوط به کالاها و خدمات موضوع محصولات معرفی شده در وبسایت فروشنده  را می پذیرند. این خطرات بدون محدودیت شامل موارد زیر می شود: تدلیس در ارائه کالاها و خدمات کاربران، کلاهبرداری، عدم کیفیت کالاها و خدمات ، عدم تطابق با ویژگی ها و مشخصات،معیوب بودن کالا و خدمات ، عرضه کالاهای غیرمجاز، تأخیر در تحویل و پرداخت، محاسبه قیمت به صورت اشتباه ، نقض تضامین، نقض قرارداد و حوادث حمل و نقل و غیره. این خطرات شامل خطراتی نیز می شوند که ممکن است تولید، واردات، صادرات، توزیع، عرضه، نمایش، خرید، فروش و یا استفاده از کالاها و خدمات کاربران که بر روی وبسایت فروشنده عرضه یا به نمایش گذاشته شده است ناقض حقوق اشخاص ثالث باشد و یا اینکه کاربر ممکن است متقبل هزینه های دفاع و سایر هزینه ها در رابطه با ادعای اشخاص ثالث در این خصوص شوند، ی. این خطرات همچنین شامل خطراتی هم می شود که منجر به ایراد خسارت مادی و معنوی و یا حتی جانی به مشتریان، سایر خریداران، مصرف کنندگان نهایی کالاها و سایرین شود. کاربران تایید می نمایند که وبسایت فروشنده مسئولیتی در قبال هیچ گونه خسارت مادی و معنوی، دعوی، هزینه ها، ضررر و زیان، ناراحتی، اخلال در کسب و کار یا مخارج از هر نوع که ممکن است در نتیجه یا در رابطه با خطرهای مذکور حاصل شود ندارد.

 1. کاربران متعهدند که واریز مبالغ معاملات خود با وب سایت فروشنده را صرفا از طریق حسابهای رسمی یا اعلامی متعلق به وب سایت فروشنده انجام دهند. بدیهی است تیم پشتیبانی و مدیریتی وب سایت فروشنده مسئولیتی بابت واریز مبالغ به حساب های متفرقه و اشخاص دیگر حتی پرسنل وب سایت فروشنده ندارد. عواقب عدم رعایت این امر راسا برعهده کاربران است.
 2. وبسایت فروشنده تحت هیچ شرایطی هیچ مسئولیتی در رابطه با ارتباط یا دعاوی کاربران با هم دیگر ندارد.
 3. خطرات معاملاتی مذکور از هر نوع در رابطه با واردات، صادرات، خرید یا فروش کالاهای عرضه شده از طریق وبسایت فروشنده باید تماماً توسط کاربر متقبل گردد. کاربر شخصاً مسئول تمام شرایط و مقررات مربوط به معاملات تجاری و بازرگانی است که در راستای استفاده کاربر از وبسایت فروشنده منعقد شده است و بدون محدودیت شامل، هر گونه شرایط و مقررات مربوط به تحویل، حمل و نقل، ارسال، انبار نمودن، قیمت، کارمزدها، مالیات ها و پرداخت، کیفیت، مرجوع نمودن، تضمینات و بیمه، مالکیت کالاها، مجوزها می شود.
 4. در صورتی که کاربر با طرف معامله اختلافی داشته باشد، کاربران طرف اختلاف بدینوسیله وب سایت فروشنده را از هرگونه دعوی، مطالبات، اقدام حقوقی، دادرسی، هزینه ها، مخارج و خسارات (بدون محدودیت هرگونه خسارات واقعی، ویژه، تصادفی یا تبعیمادی و معنوی، تفویت منفعت و یا عدم النفع محتمل یا قطعی و از دست رفتن سود و تجارت محتمل) و مانند آن ناشی از یا در ارتباط با معامله مربوطه مبری داشته و خسارات وارده را خودشان جبران می نماید.
 5. کاربران تایید میکنند بر روی اطلاعاتی که جهت انتقال و انتشار به وبسایت فروشنده ارائه میدهند دارای هرگونه مالکیت، اجازه، مجوز قانونی و حق میباشند و خودشان بر قانون حفظ حریم خصوصی خود نظارت میکنند. وب سایت فروشنده در قبال اطلاعاتی که کاربران شخصا مکلف بر حفظ محرمانگی بوده – اعم از آنکه مستقیما اطلاعات محرمانه خودشان باشد یا در مقابل آن اطلاعات تعهد به رعایت محرمانگی داشته باشند- اما بدون توجه به شرایط محرمانگی توسط خود کاربران به ما ارائه میشود، هیچگونه مسئولیتی ندارد. کاربران موافقت و تایید میکنند که با ارائه هر اطلاعات و محتوایی به وبسایت فروشنده اجازه انتقال، استفاده، باز نشر، انتشار ،آماده سازی نمایش و اجرا را به صورت برگشت ناپذیر، غیر قابل رجوع، همیشگی، غیر انحصاری، بدون حق امتیاز، با حق دادن مجوز فرعی و قابل انتقال آن محتوا را در ارتباط با خدمات و تجارت به وبسایت فروشنده میدهند. وبسایت فروشنده به منظور میزبانی و نمایش اطلاعات و محتواهایی که به او داده اند به کلیه اختیارات مذکور احتیاج دارد.
 6. مسئولیت تهیه محتوا، صحت، به موقع بودن، طرح و کامل بودن اطلاعاتی که توسط کاربر در وب سایت فروشنده درج می گردد تماماً بر عهده کاربر می باشد. کاربران صراحتا اقرار می نمایند که این اطلاعات مطابق با قوانین و مقررات کاربردی-اجرایی تهیه گردیده است لذا وبسایت فروشنده از هر گونه ادعایی از طرف کاربران مبری است و از هرگونه ضمانت‌اجرا یا دعوایی که علیه اش به خاطر نقض تعهدات کاربران متحمل میشود مصون میباشد.
 7. کاربران ما را از هرگونه نقض و تخلف مشهود از تعهدات یا خطر قریب الوقوع یا شواهد سوء استفاده توسط شخص ثالث بدون تاخیر مطلع میسازند و کاربران فورا کلیه اقدامات لازم برای تشخیص، تعیین محل و مستندسازی این تخلفات را اتخاذ می‌نمایند و این اطلاعات را در اختیار وبسایت فروشنده قرار می‌دهند. وبسایت فروشنده مسئول اشکالات ناشی از اطلاع رسانی دیرهنگام نمی باشد
 8. وبسایت فروشنده فقط برای کاربران بزرگسال است. کاربران تایید میکنند که بالاتر از 18 سال سن دارند و دارای قابلیت و صلاحیت مورد نیاز با قوانین اجرایی هستند تا بتوانند شروط و تعهدات و قوانین و تایید و نمایندگی و ضمانتی که قید شده در این شروط و تعهدات را رعایت کنند و بپذیرند.
 9. در صورتیکه تشخیص داده شود که کاربر قوانین و مقررات وب سایت فروشنده یا سایر قوانین و مقررات را نقض نموده است، وب سایت فروشنده می تواند به سرعت هر کدام از محتویات و داده های ثبت نامی و عضویتی و همچنین هرگونه ارتباط وب سایت های دیگر را متوقف کند. این موضوع خصوصا در مواردی که اطلاعاتی در خصوص اجناس ممنوع یا در خصوص تجارت غیر قانونی دارو و سلاح و مواد مخدر یا سایر فعالیت های غیر قانونی درج می گردد، اعمال خواهد شد. همچنین وی سایت فروشنده میتواند با یک اخطار رسمی به خاطر نقض حقوق رقابت به کاربر تذکر داده و یا به سرعت فعالیت ها و ثبت نام و حساب کاربری را وی را خانمه دهد.
 10. كاربران وبسايت فروشنده بايد اطلاعات تجاري و شخصي خود (به شرح مقرر در زمان اخذ اطلاعات) را به وبسایت فروشنده ارائه نمايند. در صورتي كه كاربران اطلاعات تجاري و يا اطلاعات شخصي خود را ارائه ندهند، قادر به تكميل فرايند ثبت نام يا ارائه كالاها و خدمات خود نخواهند بود. همچنین وبسایت فروشنده پس از اتمام ثبت نام می تواند اطلاعات دیگری را از کاربران تقاضا نماید و کاربران متعهدند چنین اطلاعاتی را در اختیار وبسایت فروشنده قرار دهند.
 11. اطلاعات ارائه شده توسط کاربران بر روي سرورهايي واقع در سراسر دنيا ذخيره مي گردد . ویسایت فروشنده هيچ مسئوليتي از بابت محل ذخيره اطلاعات کاربر ندارد. با استفاده از وبسايت فروشنده و خدمات آن، کاربران رضايت خود در خصوص اخذ، انتقال به خارج از كشور، ذخيره سازي و استفاده از اطلاعات شخصي كه براي خدمات عرضه شده ارائه مي نماييد را اعلام مي نماید. همچنين رضايت خود به اخذ، تغيير يا به روز رساني اطلاعاتي كه ممكن است به وبسايت فروشنده ارائه نماييد را اعلام می دارد.
 12. کاربران مکلف اند چنانچه از هرگونه سوء استفاده از اطلاعات کاربری خود مطلع شدند، فوراً وبسایت فروشنده را مطلع نمایید تا اقدامات لازم توسط مدیران سایت انجام گیرد.
 13. در صورتی که بواسطه نقض تعهدات محرمانگی توسط کاربر، استفاده غیرمجاز اشخاص ثالث در دوران عضویت کاربرامکانپذیر گردد، کاربر مسئول کلیه خسارات ناشی از این نقض تعهد خواهد بود که به وبسایت فروشنده یا سایر اشخاص حقیقی و حقوقی وارد شده است. این تعهد بعد از خاتمه عضویت یا خاتمه این شرایط و مقررات و امثالهم نیز پابرجا خواهد بود.
 14. کاربر با ارائه اطلاعات شخصی خود وب سایت فروشنده را مجاز می نماید که برای اهداف ذیل اقدام به دریافت و جمع آوری، نگهداری و استفاده از آن اطلاعات شخصی نماید:

    – الف) تشخیص هویت کاربر؛

    – ب) احراز صلاحیت کاربر برای ثبت به عنوان کاربر / عضو وبسایت؛

    – ج) پردازش ثبت نام کاربر، ارائه اطلاعات کاربری برای ورود به وبسایت و نگهداری و مدیریت ثبت نام کاربر؛

    – د) ارائه خدمات مشتریان به کاربرو پاسخگوئی به استعلامات، نظرات، شکایات کاربر؛

    – هـ) تسهیل ارتباط بین خریداران و فروشندگان در وبسایت فروشنده ؛

    – و) انجام تحقیق و جستجو و تحلیل آماری به منظور ارتقاء و بهبود محتوا و ساختار وبسایت، بهبود عرضه محصولات و خدمات و برای مقاصد ارتقاء و بازاریابی؛

    – ز) وبسایت فروشنده  ممکن است از نام، شماره تلفن، نشانی محل سکونت، آدرس پست الکترونیکی و شماره فکس کاربر (اطلاعات بازاریابی) برای ارائه اخطاریه ها، مطالعات، اعلامیه محصولات، مکاتبات و سایر موارد بازاریابی در رابطه با کالاها و خدمات عرضه شده توسط کاربر بر روی وبسایت استفاده نماید؛

    – ح) چنانچه کاربربه صورت داوطلبانه هرگونه اطلاعاتی را به وبسایت فروشنده ارائه نمایید تا از طریق ابزارهای انتشار بدون محدودیت شامل پروفایل شرکت، کاتالوگ محصولات، راهنمایی های بازرگانی و هر گونه تالارهای گفتگو بر روی وبسایت فروشنده منتشر گردد، رضایت خود را برای انتشار آن اطلاعات (اطلاعات داوطلبانه) بر روی وبسایت فروشنده  اعلام می نماید؛

    – ط) افشای اطلاعات برای هر یک از مقاصد فوق یا حسب نیاز در صورت مطالبه مراجع قانونی یا در خصوص هرگونه شکایت یا دعوی بالقوه علیه وبسایت فروشنده یا در ارتباط با وبسایت فروشنده

 1. هر گونه اطلاعات شخصی ارائه شده توسط کاربر توسط کارمندان و ارائه کنندگان خدمات شرکت برای یا در رابطه با هر یک از مقاصد فوق قابل دسترسی خواهد بود.
 2. کلیه اطلاعات داوطلبانه ممکن است بطور عمومی بر روی وبسایت فروشنده موجود و بنابراین توسط هر کاربر اینترنتی قابل دسترس باشد. هر گونه اطلاعات داوطلبانه که توسط کاربر ارائه می شود تبدیل به اطلاعات عمومی خواهند شد و کاربر کلیه حقوق مالکانه خود (بدون محدودیت شامل، حق محرمانگی و کپی رایت) را در خصوص این اطلاعات از خود سلب می نمایید.
 3. در برخی موارد، ممکن است از کاربر خواسته شود که اطلاعات شخصی خود را برای ثبت کاربری یا مطالبه کالاها و خدمات ارائه شده توسط این سایتهای ثالث یا هم-برند ارائه نماید. این سیاستهای حریم خصوصی به این سایتهای ثالث یا هم-برند اعمال نمی شود. سیاستهای حریم خصوصی آنها ممکن است با سیاستهای وب سایت فروشنده متفاوت باشد و هیچ کنترلی بر روی اطلاعاتی که به آن اشخاص ثالث ارائه می نماید نداشته باشد. کاربر می بایست سیاستهای حریم خصوصی آن سایتهای ثالث و هم-برند را قبل از پذیرش هرگونه پیشنهاد، محصول یا خدمات آنها مورد مطالعه قرار دهد.
 4. وبسایت فروشنده هیچگونه کالا یا خدماتی که توسط شخص ثالث بر روی آن تبلیغ یا ارائه گردیده یا هرگونه وبسایتی که از طریق لینک فعال به وبسایت فروشنده متصل شده و یا در هر بنر یا سایر تبلیغات آمده است را تضمین و تأیید نمی نماید و مسئولیت آن را نمی پذیرد.
 5. در هیچ شرایطی وبسایت فروشنده شرکت سیمای خلاق آیریک پارسیان کسب و کار هم محله، شرکتهای گروه آن، شرکتهای وابسته، شرکتهای فرعی، مدیران و کارمندان آنها تحت هیچ عنوان (حتی اگر امکان ورود این خسارتها به وبسایت گوشزد شده باشد) مسئول خسارات مستقیم و غیرمستقیم، مادی و معنوی، عارضی، ویژه، تبعی یا خسارات نوعی عدم النفع قطعی و محتمل یا تفویت منفعت ناشی از هرنوع استفاده کاربر از وبسایت فروشنده یا خدمات آن نمی باشند چه خسارات ناشی از استفاده یا سوء استفاده از وبسایت فروشنده یا خدمات آن ، عدم توانایی استفاده از وبسایت فروشنده یا خدمات آن، یا اختلال، قطع، اصلاح، تغییر یا پایان یافتن وبسایت فروشنده  یا خدمات آن باشد. این محدودیت مسئولیت همچنین شامل خسارات متحمله ناشی از سایر کالاها و خدمات واصله از طریق یا در رابطه با وبسایت فروشنده یا خدمات یا هر گونه لینک موجود بر روی وبسایت فروشنده ، همچنین خسارات ناشی از هرگونه اطلاعات، عقاید یا مشاوره واصله از طریق یا وبسایت فروشنده و یا تبلیغ شده در رابطه با وبسایت فروشنده یا خدمات آن یا هرگونه لینک بر روی وبسایت فروشنده نیز می شود. این محدودیت ها تا بالاترین حد مجاز در قانون اعمال می گردد.
 6. در صورتی که کاربربه هنگام استفاده از وبسایت فروشنده ، در معرض محتواهایی از منابع مختلف قرار گیرد وبسایت فروشنده مسئول صحت، مفید بودن، امنیت، حقوق مالکیت فکری آن محتوا نمی باشد و کاربر هرگونه مسئولیت ناشی از استفاده خود را قبول می نماید. همچنین کاربر ممکن است در معرض محتوایی قرار بگیرد که ناصحیح، توهین آمیز، ناشایست، قابل اعتراض، افترا آمیز یا هجوآمیز باشد.
 7. برای محدودیت های دسترسی که ناشی از قوه قاهره یا سایر علل فراتر از حد کنترل ما می باشد، وبسایت فروشنده مسئولیتی تحت هیچ عنوان نخواهد داشت.
 8. وب سایت فروشنده هیچ مسئولیتی بابت هر گونه اشتباه یا از قلم افتادگی یا نتایج حاصل از استفاده از این اطلاعات را بر عهده نمی گیرد. کلیه اطلاعات وبسایت فروشنده به همان صورتی که هست وجود دارد ارائه می شود بدون هرگونه تضمین صریح یا ضمنی برای کامل بودن، صحت، به روز بودن یا نتایج حاصل از استفاده از این اطلاعات که بدون محدودیت شامل تضمین اجراء، تجاری بودن و مناسب بودن برای مقصودی خاصی و مانند آن می باشدشود. هیچ موردی در این شرایط و مقررات جایگزین بررسی و ارزیابی مستقل و قضاوت و صحیح تجاری و فنی کاربران نمی باشد. وب سایت فروشنده تحت هیچ عنوان مسئول خسارات مادی و معنوی مستقیم و غیرمستقیم اعم از عدم النفع قطعی و محتمل یا تفویت منفعت و مانند آن، فرعی، جزائی یا خسارات تبعی از هر نوع در خصوص خدمات، مواد و کالاها نخواهد بود. کاربران وبسایت فروشنده بدینوسیله تأیید می نمایند که هرگونه اتکا به محتوا به ریسک و مسئولیت خودشان خواهد بود.
 9. —–
 10. کاربر صراحتاً توافق می نماید و می پذیرد که هرگونه ادعا / دعوی / شکایت علیه وب سایت فروشنده و مدیران و کارمندان آنها باید ظرف مدت 1 ماه تقویمی از تاریخ وقوع سبب آن انجام پذیرد، در غیر این صورت حق اقامه دعوای کاربر از بین خواهد رفت.
 11. وب سایت فروشنده تنها مالک و دارنده حق استفاده از علامت و نام تجاری وب سایت فروشنده می باشد. محتوای وبسایت فروشنده دارای اسرار تجاری و حقوق مالکیت فکری است که تحت حمایت قوانین مالکیت فکری، کپی رایت و سایر قوانین بین المللی و ملی می باشند. کلیه حق مالکانه و حقوق مالکیت فکری در خصوص وبسایت فروشنده و محتوای آن اعم از آنکه طبق قوانین ایران قابل ثبت باشند یا خیر متعلق به وب سایت فروشنده می باشد. هرگونه استفاده غیرمجاز، نقض حقوق مذکور و تخلف از مقررات هر یک از قانون های حاکم در این خصوص توسط هر یک از کاربران و یا اشخاص دیگر مستوجب مسئولیت حقوقی و کیفری فرد نقض کننده یا متخلف خواهد بود.
 12. همه کاربران (فروشندگان و خریداران) بدینوسیله متعهد هستند که برای وبسایت فروشنده و دیگر مشاهده‌ کنندگان کلیه تذکرات و اطلاعات ضروری را با توجه به نظارت بر تولید و استفاده از محصول و تحویل و استرداد و مرجوع شدن و حمل و نقل و موارد دیگر فراهم آورند. وب سایت فروشنده در این زمینه مسئولیتی ندارد و کاربران به تنهایی مسئول و متعهد برای تعهدات و تکالیف قراردادی و اجرای قرارداد خود هستند.
 13. وبسایت فروشنده تلاش می‌نماید در حدود متعارف نسبت به حفاظت از اطلاعات کاربر اقدام کند و از اطلاعات ارائه شده تنها در حدی که قانون حاکم اجازه داده، استفاده نماید. همچنین وب سایت فروشنده هیچ مسئولیتی درخصوص نحوه استفاده سایر کاربران از محتوایی که کاربر ارائه نموده است، ندارد.
 14. تحت هیچ شرایط و عنوانی وب سایت فروشنده در دعاوی و اختلافات فیمابین کاربران، طرفین معامله و غیره دخالت نخواهد نمود. کاربر بدینوسیله وبسایت فروشنده را از هرگونه مسئولیت ناشی از این امور فراتر از موارد فوق (حتی اگر بواسطه قوانین و مقررات هر سرزمین دیگر اعمال شده باشد)، مبری می نماید.
 15. کلیه اخطاریه ها یا تقاضاها از و یا بر روی وبسایت فروشنده در مقابل وب سایت فروشنده تنها زمانی مؤثر است که کتباً و از طریق بخش خدمات مشتریان وب سایت فروشنده اعلام شده باشد.ارسال کلیه اخطاریه ها، اطلاعیه‌ها یا مکاتبات و یا تقاضاها از طریق و به نشانی پست الکترونیک اعلامی کاربران در زمان ثبت نام معتبر و قانونی است.
 16. کاربران اقرار به آگاهی کامل از قوانین و مقررات حوزه تجارت الکترونیکی نمودند.

ب) مقررات مربوط به لیست نمودن کالاها بر روی سایت فروشنده

 1. کاربران نباید توسط سایت فروشنده هیچ موردی که مخالف قوانین و مقررات ایران یا دارای محدودیت است بفروشند یا ارسال نمایند. وبسایت فروشنده این حق را دارد تا درصورت اطلاع مواردی که با این ممانعت ها مواجه است را از روی وب سایت فروشنده  بردارد.
 2. در زیر ما بعضی از مواردی که محدودیت و ممنوعیت دارد را فهرست کردیم. اگرچه این فهریت کامل نیست ولی کاربر به عنوان فروشنده یا عرضه‌کننده مسئول است که اطمینان حاصل کنید که موردی را که طبق قوانین حاکم ممنوع است در وبسایت فروشنده ارائه نمی‌نماید. برخی از موضوعاتی که محدودیت و ممنوعیت دارند به شرح ذیل است:
 • کلیه کالاهای قاچاق که بصورت قانونی وارد کشور نشده‌اند یا کالاهایی که در حکم قاچاق محسوب می‌شوند
 • الکل و سایر مواد ممنوعه تخدیری
 • دخانیات و محصولات آن مانند سیگار، سیگار برگ، فندک
 • صنایع فرهنگی و باستانی (شامل کلکسیون های شخصی باستانی) اکتشافات باستانی زیر خاکی، سنگ قبرهای تاریخی و موارد مرتبط با آن
 • طلا، نقره و سایر فلزات گرانبها
 • حیوانات
 • هرگونه وجه رایج، سکه اوراق بانکی، اوراق قرضه، حواله، وجه رایج به صورت الکترونیک یا هرگونه شکل غیر مادی (مانند ارز های رمزنگاری شده ـ crypto currency)، تمبر و یا هرگونه ضمانت مثل تجهیزاتی که برای تولید این موارد به کار می رود و یا جعل آنها (تکثیر و المثنی سکه ها به عنوان کلکسیون باید با مهر کپی تکثیر و یا المثنی مشخص شود و با قوانین مرتبط محلی منطبق باشد)
 • کارت های اعتباری و هدیه و نقدی
 • نفت خام، گاز و الکتریسیته و سایر محصولات ممنوعه مشابه
 • بلیط های هواپیمایی، سینما، تئاتر و رویدادهای مهم
 • مواد مخدر و داروهای تخدیری مشابه
 • هرگونه سلاح، مهمات، ساز و برگ نظامی و جنگ افزار (شامل سلاح های انفجاری و یا هرگونه قسمتها و اجزای مرتبط با آن مثل تفنگ بادی، هفت تیر، تفنگ پینتبال، تفنگ بی حس کننده، نیزه شکاری، اسلحه های زیرآبی یا دیگر سلاح ها که ممکن است منجر به انفجاری شود که گاز یا ماده شیمیایی یا مواد انفجاری داشته باشد که موارد مشابهی که توسط پلیس یا سایر قوا ممنوع شده باشد).
 • تجارت انسان و اعضای بدن آن و یا قسمتهایی از اعضای بدن ممنوع است.
 • هرگونه مورد غیرقابل انتقالغیرمشروع شامل بخت آزمایی و امثالهم
 • نشان یا تجهیزات مامورین رسمی از هر یک از قوای حاکمیتی شامل نشانهایی که توسط دولت هر کشوری صادر می شود، لباسها و موارد مشابه آن
 • اموال غیرمنقول
 • امول تقلبی یا کپی های بدون مجوز و غیرمجاز ناقض حقوق مالکیت فکری
 • تجهیزات جاسوسی
 • امول مسروقه یا اموال ناشی از بازاریابی های هرمی یا پانزی
 • البسه و مواد آرایشی دست دوم
 • سیم کارت موبایل یا موبایلهای بدون بسته بندی
 • تجهیزات ماهواره ای و دریافت کننده های آن
 • بازی هایی که توسط مراجع قانونی مربوطه ممنوع شده اند
 • کالاهای غیرمجاز، دست دوم و تقلبی
 • اتومبیل و موتورسیکلت
 • تجهیزات و محرکات مربوط به روابط جنسی
 • سموم
 1. وبسایت فروشنده همچنین لیست نمودن برخی کالاهایی را که تحت قانون، غیرمجاز نیستند اما بحث برانگیزند را نیز ممنوع نموده است. این کالاها عبارتند از:
 • الف) کالاهایی که فعالیتهای غیرمجاز را تشویق می نماید؛
 • ب) کالاهایی که از لحاظ نژادی، مذهبی و قومی موهن می باشند و یا نفرت و خشونت را اشاعه می دهد؛
 • ج) کالاهای مغایر با ارزش‌های انسانی یا دینی
 • د) کالاهای دور ریختنی و قرعه کشی و مسابقه ای؛
 • هـ) سهام، اوراق قرضه، سود سرمایه گذاری و سایر اوراق بهادار؛
 • و) کالاهای مرتبط با اعمال نامشروع قانونی و شرعی
 • ز) مواردی که کالا یا خدماتی را برای عرضه ارائه نمی نمایند مانند تبلیغ ها منحصراً برای جمع آوری اطلاعات کاربران؛
 • ح) کالاها و لیست نمودن محصولاتی که از لحاظ قومی یا نژادی توهین آمیزند.
 1. کاربران باید اطمینان حاصل نمایند که کالاهایشان ناقض ضوابط و مقررات و محدودیتهای تجارت نیست، در غیر اینصورت وب سایت فروشنده حق خواهد داشت آن محصولات را از وبسایت فروشنده حذف نماید.
 2. تشخیص اینکه چه کالایی مناسب است و چه کالایی باید از وبسایت فروشنده حذف شود، به صلاحدید مراجع قانونی و قضایی یا حسب مورد وبسایت فروشنده می باشد. همچنین وبسایت فروشنده به صلاحدید خود این حق را برای خود محفوظ می دارد که عنداللزوم و در هر زمان که لازم بداند محدودیتها و موانع بیشتری را اعمال نماید.
 3. کاربر بدینوسیله تأیید می نمایند که مالک قانونی کالاهای لیست شده می باشند و یا کلیه حقوق مالکانه لازم برای فروش و انتقال آن کالاها را دارا می باشند. در غیر اینصورت کاربر نباید آن کالاها را بر روی وبسایت فروشنده لیست نمایید. چنانچه این مورد را رعایت نکند، کلیه عواقب و مسئولیتهای آن بر عهده کاربر بوده و فروش کالاممکن است کلاهبرداری محسوب شود یا تحت دیگر عناوین مجرمانه قرار گیرد.. وبسایت فروشنده هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نداشته و همچنین کاربر باید از ورود خسارت به وبسایت فروشنده از این بابت مصون داشته و در صورت بروز خسارت به هر شخص، آن را جبران نماید.
 4. کلیه فروشندگان و خریداران باید برای معاملات ارائه محصولات خود در بستر وب سایت فروشنده ، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه باشند.
 5. قبل از لیست نمودن کالاها بر روی وبسایت فروشنده کاربر باید به دقت قراردادهایی را که ممکن است حق کاربر را برای فروش یا ارائه کالا از طریق وبسایت فروشنده را محدود نماید مطالعه نماید. وبسایت فروشنده  به دنبال کالاهایی که این نوع مشکلات را ایجاد می نماید نیست و قادر به بررسی کپی قراردادهای خصوصی یا حمایت از طرف خاصی در دعاوی قراردادی خصوصی نمی باشد. اما به کابران هشدار می‌دهد که لیست نمودن کالاها بر خلاف تعهدات قراردادیتان می تواند برای ایشان مسئولیت‌های قانونی و قراردادی به‌دنبال داشته باشد. بنابراین وبسایت فروشنده  درخواست می نماید که هیچ کالایی را لیست ننمایید مگر اینکه هرگونه قرارداد و موافقتنامه مربوطه را از قبل بررسی نموده باشید و مطمئن باشید که از لحاظ قانونی می توانید آنها را بر روی وبسایت  فروشنده به نمایش بگذارید.

ج) مقررات متفرقه

 1. در صورتی که هر قسمتی از این شرایط و مقررات غیرمعتبر گردد، سایر مقررات به اعتبار و قوت خود باقی خواهد بود.
 2. عناوین و سرفصلها در این شرایط و مقررات تنها به منظور ارجاع بوده و تحت هیچ شرایطی دامنه یا حدود آن بخش را تعریف، محدود، تفسیر یا توصیف نمی کند.
 3. این شرایط و مقررات تابع قوانین و مقررات حاکم در جمهوری اسلامی ایران و عرف و عادت تجاری ذی‌ربط است. در صورت بروز هرگونه اختلاف، دعوی یا شکایت (دعاوی) ناشی از این شرایط و مقررات یا ناشی از استفاده کاربر از وبسایت باید ابتدا از طریق وبسایت فروشنده (بخش خدمات مشتریان) به ما اعلام شود. در صورتی که ظرف یک (1) هفته راه حل مسالمت آمیزی حاصل نشود، این دعاوی نهایتاً از طریق داوری مرکز داوری اتاق ایران در تهران و بر اساس آخرین مقررات داوری آن مرکز حل و فصل خواهد شد
 4. این شرایط و مقررات به زبان رسمی کشور ایران ( فارسی ) منتشر و در دسترس می باشد .
 5. از کاربر درخواست می گردد که هرگونه نظر و پیشنهاد و تقاضا برای پشتیبانی فنی و سایر مکاتبات خود را به بخش خدمات مشتریان اعلام نمایید. در صورتی که معتقدید محتوای هر یک از کاربران بر روی وبسایت فروشنده ، حقوق مالکیت فکری، کپی رایت یا قانون حاکم را نقض می نماید، می توانید آن را به بخش خدمات مشتریان اعلام و اطلاعات مربوطه را کتباً در اختیار آن بخش قرار دهید

 

سبد خرید
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من